Ako to funguje

Certifikovaná organická Spirulina 200g, zdroj kvalitných bielkovín, bez lepku, teraz s 37% zľavou!

Zľava 37%

8x kúpené

Zľava bola aktivovaná.

Pôvodne26.80 €

Vaša zľava37%

Ušetríte9.9 €

Ukončená 16.90 €

Podrobnosti

Certifikovaná organická Spirulina 200g!

Teraz s 37% zľavou - 16,90 € vrátane poštovného!

 

Spirulina (Arthrospira Platensis) je zelenomodrá jednobunková riasa, ktorá rastie v teplých subtropických a neznečistených jazerách a je jednou z najstarších foriem života na Zemi. Poskytuje širokú škálu výživy a bola po stáročia súčasťou výživy mnohých ázijských kultúr. Jej bunková stena nemá celulózu, čím je stráviteľná v ľudskom organizme na 85–95%. Patrí medzi potraviny s najvyšším obsahom proteínov (tvoria 60-70% hmoty) s esenciálnymi, aj neesenciálnymi aminokyselinami (bez prítomnosti tuku a cholesterolu). Ponúka ochranu proti infekciám, pomáha liečiť zápaly a napomáha udržiavaniu zdravých bunkových štruktúr. Je ideálna pre konzumáciu pre vylepšenie ceľkového zdravia organizmu.

 

 

Organická Spirulina Naturya má certifikát spoločnosti Soil Association, ktorá je jedna z mála ekologických certifikačných spoločností vo Veľkej Británii. Táto certifikácia sa riadi anglickým ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA. Významnou úlohou ekologickej certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické spĺňali prísne ekologické parametre. Tento ekologický audit zahŕňa celý dodávateľský reťazec, od pestovania, spracovania až po export a balenie. Soil Association certifikácia, ktorej logom je označená aj Spirulina Naturya je zárukou, že našim zákazníkom sa dostáva skutočný ekologický produkt. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia mať na svojom obale certifikačný kód. Vo Veľkej Británii majú takto certifikované potraviny formát GB-ORG-XX, kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal. Ak tento kód nie je k dispozícii na obale, tak sa nejedná o ekologický produkt. Soil Association certifikačný kód pre naše produkty Naturya je GB-ORG-05 a je umiestnený na zadnom obale v ľavom dolnom rohu.

 

SPIRULINA OBSAHUJE:

   6x viac vitamínu B12 ako surová hovädzia pečeň

58x viac železa ako špenát

  3x viac vitamínu E ako zelená pšenica

25x viac betakaroténu (provitamín A) ako mrkva

  3x viac gama linolenovej kyseliny (GLA) ako pupalkový olej

 

POZITÍVNY VPLYV NA ĽUDSKÝ ORGANIZMUS:

 

BIELKOVINY

Hlavnou zložkou sú komplexné a vysoko stráviteľné bielkoviny, až päťkrát pre telo ľahšie stráviteľné, ako z mäsa alebo sóje. Výborný zdroj pre vegetariánov.

 

KAROTENOIDY

Obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a  50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.


CHLOROFYL A ANTIOXIDAČNÁ OCHRANA

Je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.


ŽELEZO

Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.

 

AMINOKYSELINY

Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny - tie, ktoré si naše telo nevie vyrobiť. Sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu.

 

VITAMÍNY A MINERÁLY

Dôležité vitamíny a minerály, vrátane vitamínu B12 (často chýba vo vegetariánskej strave), vitamín A, B-1, B-2 a B-6, draslík, železo, vápnik, selén, zinok, mangán, meď. Spirulina má najbohatší zdroj antioxidantov a je bohatá aj na mnoho ďalších dôležitých fytonutrientov, enzýmov a stopových prvkov.


ZDRAVOTNÉ ÚČINKY A VÝHODY UŽÍVANIA SPIRULINY:

 • Vysoký kompletný obsah bielkovín, nutričný zdroj energie, znižuje pocit únavy, stabilizuje a znižuje chuť k jedlu
 • Chráni nervový systém, má antidiabetické, detoxikačné, antitoxické, antivírusové, antikarcinogénne a hypocholesterolemické účinky
 • Stimuluje imunitný a lymfatický systém
 • Spomaluje starnutie
 • Na odstránenie deficitu zinku, zvýšenie plazmatickej hladiny vit.A, železa a hemoglobínu
 • Veľký obsah esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre obrovské množstvo telesných funkcií
 • Bohatá na minerálne látky, najmä organický draslík. Ten je dôležitý pre udržovanie bunkovej štruktúry, rovnako ako pre správnu funkciu neurónov v mozgu. Draslík tiež zabraňuje kŕčom, pretože stabilizuje telesnú rovnováhu elektrolytov
 • Bohatá na antioxidanty a je najbohatší dostupný zdroje beta karoténu
 • Je významným zdrojom organicky viazaných vitamínov A, C, D a E, a vitamínov skupiny B
 • Je významný optimalizátor imunitného systému, podporuje zvýšenie hladiny protilátok. Tie majú anti-alergénny a infekcie potláčajúci účinok
 • Je to stabilizátor a optimalizátor na črevnej mikroflóry, podpora rastu antibiotík v črevách. Zvýšenie laktobacilov v črevách až o 327%

 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

1 vrchovatú čajovú lyžičku (3-4g) zmiešajte s vodou, 1 alebo 2 x denne. V ideálnom prípade 30 minút pred jedlom.

 

Neexistuje žiadna maximálna denná dávka. Spirulina sa dá jesť ako bežná potravina. Pri ochorení je možné užívať 10-20 gramov spiruliny denne. Športovci by mohli užívať až 50-60 gramov denne. Spirulinu je možné primiešať do pokrmov, alebo ju rozmiešať v nápoji ako zelený jačmeň či pšenicu, a užívať ako samostatné jedlo.

 

OBSAH BALENIA:

200g prírodnej spiruliny (Arthrospira Platensis) v prášku, v organickej kvalite bez pridaných farbív a iných prísad, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom obale.

Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

 

Krajina pôvodu:

Ostrovy v Juhočínskom mori

 

SKLADOVANIE:

Po užití vytlačte prebytočný vzduch a zatvorte, skladujte na tmavom a suchom mieste.

 

Certifikačný orgán BIO organickej kvality:

Soil Association, Veľká Británia

GB-ORG-05

 

UPOZORNENIE: Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

 

V cene kuponu je zahrnuté:

·  platnosť kupónu do 31.5.2013

·  1x certifikovaná organická Spirulina 200g, 

·  krajina pôvodu: Ostrovy v Juhočínskom mori

·  poštovné 1. trieda doporučene

·  BONUS - nákupom a využitím kupónu u obchodníka následne získate extra kupón na zľavu vo výške 15% z celkovej hodnoty Vašej budúcej objednávky na www.zdravovyziva.sk (zľava sa týka všetkých produktov v e-shope).

 

Podmienky:

·  produkt zasielame do 2 pracovných dní od obdržania emailovej objednávky, doporučene - 1. triedou   prostredníctvom Slovenskej pošty

·  osobný odber nie je možný

·  v prípade záujmu aj o iné produkty z e shopu môžete využiť poštovné zdarma nakoľko v kupóne Spirulinu je už zahrnuté poštovné

·  počet kupónov na osobu nie je obmedzený

·  tovar nie je možné zasielať do zahraničia

 

 

 

KONTAKT

Budovateľská 669/82

972 12 Nedožery

Radoslav Buday 

tel.: 0944 100 641 

tel.: 0944 100 641

e-mail: info@zdravovyziva.sk

web: www.zdravovyziva.sk 

 

UPOZORNENIE:

Po objednaní Spirulinu zákazník obdrží email s faktúrou, ktorá je len informačná. NEUHRÁDZA sa nakoľko ste už zaplatili pri zakúpení kupónu cez zľavový portál!


  

Sledujte nás aj na