Ako to funguje

Navštívte zámok kde Cisárovná Sissi strávila medové týždne a ochutnajte čokoládu v Kittsee

Zľava 18%

2x kúpené

Zľava bola aktivovaná.

Pôvodne23.00 €

Vaša zľava18%

Ušetríte4.1 €

Ukončená 18.90 €

Podrobnosti

 

Navštívte zámok kde Cisárovná Sissi strávila medové týždne

 

a ochutnajte čokoládu v Kittsee

 

 

 

Vydajte sa aj vy navštíviť rozprávkový zámok v Rakúsku spojený s prehliadkou čokoládovne a prežite fantastický deň plný poznávania a pestrých zážitkov. Rozprávkové miesto vzdialené len pár kilometrov od Viedne, ktoré slúžilo ako jarné a letné sídlo panovníkov, patrí dnes medzi najpôsobivejšie zámky v Európe. Súčasťou zámku je aj impozantný park - považovaný za ukážkový príklad historického záhradníckeho umenia 18. a 19. storočia.

TERMÍNY:
 

03.09.2016 - 03.09.2016


PROGRAM ZÁJAZDU:
Odchod zo Slovenska  v  ranných hodinách.

Príchod do čokoládovne v Kittsee - rodinnej firmy Hauswirth, prehliadka spojená s ochutnávkou a nákupy v slávnej čokoládovni.

Po prehliadke sa presunieme do očarujúceho Laxenburgu, návšteva zámku, ktorý bol letnou rezidenciou Habsburgovcov, kde známa cisárovná Alžbeta Bavorská (Sissi) strávila medové týždňe s cisárom Františkom Jozefom I. Vychutnať si tiež môžete prechádzku v zámockom parku a plavbu po jazere. Individuálny program.

Presun do jaskyne Hinterbrühl, ktorá ukrýva najväčšie podzemné jazero v Európe s plochou 6200 m2. Vyvrcholením prehliadky jaskyne je romantická plavba po jazere. Jedinečná hra svetla a vody vo Vás zanechá nezabudnuteľný dojem.

Presun na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.

V cene je zarátané: 
- autobusová doprava
- sprievodca zájazdu
- prehliadky podľa programu 
- prehliadka čokoládovne v Kittsee
- povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

Možné príplatky:
- komplexné cestovné poistenie možnosť zabezpečiť v CK

- miestenka - 3,00 EUR

Možné vstupy: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť
LAXENBRUG- skupinový vstup do parku cca 1,80 € / osoba
- skupinové vstupné do zámku cca 8 € / dospelá osoba, deti do 14 rokov 5,00 €
- skupinové vstupné do jaskyne cca 6 € / osoba
- vstupenka na kompu 0,50€
- vstupenka na vláčik dospelí 3,00 €, deti 2,00 €- kláštorný komplex /prehliadka kláštor 1 hod., kláštorný park 45 min./ otvorené denne.  

Nástupné miesta: 

10.9.2016

Bratislava, Trnava, Sereď, Nitra

 

Príplatky za nástupné miesta

Bratislava bez príplatkov

Nitra, Trnava, Sereď - 2,00 EUR

Zvolen, B. Bystrica - 10 EUR

 

Kittsee:
Firmu založil Franz Hauswirth sr. V roku 1949 pôvodne ako cukráreň vo Viedni. Čoskoro sa v cukrárni začali vyrábať duté figúrky z čokolády. Prevádzka sa presťahovala a začala vo veľkom výrobu čokoládových cukroviniek a praliniek. Keďže ale Franz pochádzal z Kitsee a vo Viedni nebolo miesto pre väčšiu prevádzku, firma sa začiatkom 60- tych rokov presťahovala sem. Jeho syn a menovec Franz mladší zainvestoval do technologických vylepšení čím sa firma Hauswirth stala najväčšou v Rakúsku podobného zamerania výroby. V súčasnosti je spoločnosť Hauswirth dodávateľom cukroviniek rôzneho druhu do celého sveta. 
Prechádzať budete po jednotlivých stanovištiach a dozviete sa niečo z histórie firmy, výroby čokolády, ale aj pestovania kakaových bôbov. Výnimočnosťou je, že prehliadka prebieha za plnej prevádzky, takže si naživo budete môcť pozrieť, ako prebiehajú jednotlivé práce. 

Laxenburg

Zámok Laxenburg, bol celé stáročia letnou rezidenciou Habsburgovcov. Zámok je známy aj pobytom cisárovnej Alžbety Bavorskej (Sissi), ktorá tu strávila po honosnej svadbe s cisárom Františkom Jozefom I. svoje medové týždne. Známa bola tiež jej záľuba v dlho trvajúcich vychádzkach na koni cez lesy Laxenburgu. Na zámku Laxenburg sa narodil aj jej syn, korunný princ Rudolf. Zámok obklopuje 25 hektárov rybníkov a vodných kanálov. Laxenburg je miesto, kde môžete so svojou rodinou stráviť príjemný deň. Deťom sa isto zapáči plavba lodičkami, jazda na panoramatickom vláčiku či plavba kompou na umelý ostrov. Počas tohto výletu pochopíte, prečo je Laxemburg obľúbeným výletným miestom nielen pre Viedenčanov. 

KONTAKT:
 ADRIA TRAVEL s.r.o.
Sitnianska 34
Banská Bystrica, 97411
tel.:     048 / 3240035
mobil:  0911692269
e-mail: 
adria@traveladria.eu 

 

           www.traveladria.eu   
 

 

Sledujte nás aj na